بروزرسانی : سه شنبه 15 ارديبهشت 1388
حاشیه های خواندنی و عکس های دیدنی ثبت نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری 88
دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با صدور دستور شروع انتخابات و ثبت نام از داوطلبان حضور در این عرصه از صبح امروز سه‌شنبه 15 اردیبهشت‌ماه 88 به طور رسمی آغاز شد. شما را به خواندن حاشیه های خواندنی و عکس های دیدنی اولین ثبت نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری دعوت میکنیم

داوطلب میبدی مدعی است 17 میلیون رای خواهد داشت و در مواجهه با اوباما با او مذاکره می کند اما هرگز دست نمی‌دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، مستقر در ستاد انتخابات کشور،  حضور داوطلبان ریاست جمهوری از اقشار مختلف مردم ، در اولین روز ثبت نام سوژه داغ دوربین ها و قلم های عکاسان و خبرنگاران داخلی و خارجی بود. 

 یک پیرمرد 85 ساله تهرانی برای بار دوم در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. وی که مبتلا به لرزش دست بود هدفش از کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری را حل مشکل مسکن با استفاده از "نهضت خویشاوندان" توصیف کرد، و در توضیح طرح خود گفت: در این طرح، خانواده ها به افراد نیازمند در اطراف خود، کمک می کنند تا مشکل مسکن حل شود.

تماشاگران هر2 ساعت به روز می شود | www.tamashagaran.ir | کلیک کنید

ابراز احساسات به داغ ترین سوژه تصویری اولین روز ثبت نام انتخابات

این شهروند احتمال تایید صلاحیت خود را خیلی بعید دانست و گفت: من فقط آمده ام که حرفهایم را به مردم بزنم و همین برایم کافی است.

این پیرمرد تهرانی با بیان اینکه اگر یک جلسه حضوری با احمدی نژاد بگذرام، او را متوجه راهکارهای اصلی برای حل مشکلات کشور خواهم کرد، گفت: من قبلا هم از روسای جمهور سابق تقاضای ملاقات کردم ولی آنها نپذیرفتند. 

این داوطلب نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری از گشت ارشاد نیز دفاع کرد و گفت: اگر من رئیس جمهور شدم، گشت ارشاد را تقویت خواهم کرد.

تماشاگران هر2 ساعت به روز می شود | www.tamashagaran.ir | کلیک کنید

اولویت این کاندیدا سیر کردن شکم ملت است

مرد بلند قدی که مدعی شد که 17 میلیون رای خواهد داشت در پاسخ به سئوال خبرنگاران که از وی پرسیدند در مقابل اوباما چه سیاستی داری گفت مذاکره می کنم اما دست نمی دهم ، اگر تغییری که از آن صحبت می کنند اعمال شود دست هم می دهم.

این مرد 37 ساله مهدی کروبی را وزیر کشور و میر حسین موسوی را وزیر اقتصاد کابینه اش معرفی کرد و در مورد احمدی نژاد و محسن رضایی هم گفت که در مورد آنها حرفی نمی زنم.

این داوطلب میبدی در عین حال گفت که : سفرهای استانی را هم ادامه می دهد مخصوصا با برنامه سفر به روستاها.

وی مهمترین رقیب خود را کروبی دانست و گفت: اگر انتخابات دو مرحله ای شود پیروز خواهد بود. پرورش شتر مرغ به خاطر درآمدزایی بالا اولویت اقتصادی داوطلب  مذکور بود.

وی هم اکنون نگهبان کارخانه کاشی میبد است.

خانم پرستاری که پس از انجام ثبت نام با خبرنگاران گفتگو می کرد هدف از حضورش را نشان دادن روحیه خودباوری در زنان عنوان کرد و گفت: در کابینه اش جنسیت مطرح نیست و شعارش جلوگیری از حذف اقلیت های سیاسی، مذهبی و جنسیتی است.

وی اعتراف کرد که در سیاست خارجی تخصصی ندارد اما از اهل سیاست در این بخش استفاده خواهد کرد.

این پرستار 42 ساله گفت: کاندیداهای موجود را بیشتر به عنوان دوست می شناسد تا رقیب.

دبیر انجمن متخصصان ایران نیز داوطلب ریاست جمهوری است و به سهم 25 درصدی زنان در کابینه تاکید دارد و اعلام می کند که اگر زن فرهیخته ای پیدا شود معاون اول او خواهد بود. وی مدعی است با فرض دو مرحله ای شدن 7-8 میلیون رای خواهد داشت.

وی تاکید کرد : با آمدن من انتخابات دو مرحله ای خواهد شد.

تماشاگران هر2 ساعت به روز می شود | www.tamashagaran.ir | کلیک کنید

هدف: اولویت ارتباط دوستانه با همه کشورها و آزادی استفاده از کراوات در هیئت دولت

مردی که با کراوات به ستاد انتخابات کشورآمده بود در حاشیه ثبت نام در ستاد خود را دندانپزشک 55 ساله معرفی کرد که  30 سال در آمریکا زندگی کرده و هدف از حضورش را ارتباط با همه دنیا عنوان کرد. این  داوطلب ریاست جمهوری گفت که قصد دارد با کراوات در جلسات هیئت دولت حضور یابد و اعضا هم در کار بردن کراوات آزاد هستند.

بیشترین استقبال خبرنگاران و عکاسان و تصویر برداران از جوان کرمانشاهی بود که کلاه کابوی به سر داشت و به محض دیدن شور هیجان خبرنگاران و تصویربردان با صدای بلند گفت خاک پای همتون هستم. تحصیلات این جوان مشتاق ریاست جمهوری دوم راهنمایی است و می خواهد اصالت 7 هزار ساله را زنده کند.

تماشاگران هر 2 ساعت به روز می شود | www.tamashagaran.ir | کلیک کنید

پیرمرد ساده دل فسایی نیز بعداز ثبت نام گفت که برای ادای تکلیف الهی وارد عرصه شده و نظر شورای نگهبان را هر چه باشد قبول دارد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید از کیک زرد چقدر اطلاعات داری کمی ناراحت شد و گفت : من همه خبرنگاران را دوست دارم و اهل روزنامه نگاری و خبرنگاری هستم این سئوالهای بچگانه چیست؟! وقتی خبرنگاران این ناراحتی را از دل او درآوردند و خواستند در مورد این موضوع صحبت کند گفت روی این موضوع دقت نکردم.

پیرمرد در مورد رابطه با آمریکا هم گفت: ما تا آخر دشمن آمریکا هستیم! کوتاه هم نمی آییم.

وی تاکید کرد نه تنها در عرصه رقابت انتخاباتی به نفع کسی کنار نمی رود بلکه از کاندیداهای دیگر می خواهد به خاطر خود او که از همه قوی تر است کنار بکشند و او را یاری کنند.

 

تماشاگران هر 2 ساعت به روز می شود | www.tamashagaran.ir | کلیک کنید

علی نصیری داوطلب همه انتخابات کشور با شعار نوکر ملت ایران

 

در مورد تبلیغات و هزینه آن نیز گفت: من بدهکار هستم ، تبیلغ خودش انجام می شود فقط مصاحبه رادیو و تلویزیونی می کنم خدا کارها را درست می کند. گفتند پس چطور می خواهی کشور را اداره کنی گفت: کشور مجلس دارد، شورای نگهبان دارد، مجلس خبرگان دارد، بودجه دارد.

سوژه داغ دیگر برای خبرنگاران ، شهروندی بود که دلش نمی خواست از بین خبرنگاران برود و بیش از یک ساعت برای آنها حرف زد و از همه چیز هم گفت .

خبرنگاران مدرک دکترایش را از او خواستند  وی دعوت نامه یک نمایشگاه را که به زبان انگلیسی بود نشان داد. تاکید داشت از اقوام در کابینه استفاده نمی کند.

خبرنگاران مدرک دکترایش را از او خواستند وی دعوت نامه یک نمایشگاه را که به زبان انگلیسی بود نشان داد. تاکید داشت از اقوام در کابینه استفاده نمی کند . وی پیش از خداحافظی در جمع خبرنگاران چند ترانه با صدای بلند خواند  .

خانمی که مدعی بود مدرک فوق لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه لندن دارد در ادارات انگلیس کار تحقیقاتی کرده و به نوعی محقق است ، برنامه اش برای اداره کشور را بستن چاه های نفت اعلام کرد.

خبرنگاران پرسیدند در این صورت کشور را چگونه اداره می کنی گفت: خودم می دانم چه کنم.

"چهره پنهان بریتانیای کبیر" اسم کتابی است که این داوطلب ریاست جمهوری در خارج از کشور به چاپ رسانده است.معتقد است اسرائیل باید منحل شود و تاکید دارد که سران اسرائیل یهودی نیستند بلکه بیکاران آمریکا و انگلیس هستند که در اسرائیل مشغول به کار شده اند.

این خانم گفت سیاسی نیستم اما خود را رجل سیاسی می دانم و مدیریت وتوانایی دارم و معلومات زیادی هم دارم.

کاندیدایی از ماهشهر هم تصمیم دارد در صورت پیروزی در انتخابات خاتمی را به سمت وزیر خارجه بگمارد و از احمدی نژاد به عنوان مشاور استفاده کند تا طرح های مد نظر خود را دنبال کند.

این داوطلب ریاست جمهوری گفت که در انتخابات شورای شهر سوم 3200 رای داشته است و دولت مد نظرش ائتلافی است . یک وزیر خانم هم در کابینه خواهد داشت.

وی خود را رجل سیاسی دانست و با تاکید بر اینکه هیچ پولی ندارم گفت: می خواهم مردم خودشان عمل کنند و مبلغ من باشند. دنبال پست و مقام نیستم ، دلسوز جوانان هستم .

بهترین رقیب این داوطلب به اعتقاد وی احمدی نژاد است و می گوید تا آخر هستم و به نفع هیچ کس هم کنار نمی روم . بنابراین سعی نکنند با پیشنهاد پست و مادیات از من بخواهند کنار بکشم.

شعار این کاندیدا دولت رفاه ملی و اشتغال زایی است .

 

تماشاگران هر 2 ساعت به روز می شود | www.tamashagaran.ir | کلیک کنید

 

 

به گزارش مهر، مرد میان سالی که بعد از ثبت نام به خبرنگاران می گوید که دختر و پسرش در سوئیس در حال تحصیل هستند ، اعلام می کند که به احمدی نژاد را می دهد.و  گفت که همسرش مشوق او برای حضور در عرصه انتخابات است و خود می داند رای نمی آورد.

این داوطلب معتقد است احمدی نژاد مدافع مستضعفان است اما پولداران اجازه نمی دهند کارش را انجام دهد.او می گوید اولویت اول من این است که شکم مردم سیر شود زیرا شکم گرسنه دین و ایمان ندارد.

داوطلبی از خوزستان با 48 سال سن و مدرک فنی و حرفه ای حسابداری نیز شعار سیاست خارجی اش را "او با ما تا ما با او" عنوان کرد و گفت: همانطور که خدا یوسف را عزیز مصر کرد می تواند من را هم رئیس جمهور کند.

تماشاگران هر 2 ساعت به روز می شود | www.tamashagaran.ir | کلیک کنید

این داوطلب  خوزستانی گفت که پس از پیروزی در انتخابات تندیس عقابی را به همه کشورها می فرستد که بر بال راست آن لا اله الا الله و بر بال چپ آن نشان صلح و دوستی نقش بسته است و نوک و پنجه آن شکار ظالمان و باقی بدنش نشانه خدمت است.

داوطلب همه انتخابات کشوری که همواره با پوشیدن دشداشه در ستاد انتخابات وزارت کشور حاضر می شود ، امروز نیز پرچم ایران را به دست داشت و با هیجانی وصف نشدنی از اهداف حضورش سخن می گفت.

این داوطلب خوش ذوق پشت و روی لباس نوشته بود نوکر ملت ایران هستم  و پرچم ایران و آیه "وان یکاد" به لباس خود دوخته بود و گفت که برای پیروزی ملت روزه گرفته است.

 وقتی از او پرسیدند مهمترین رقیب شما کیست گفت: من هیچ رقیبی ندارم 24 ساعته کار می کنم و صد درصد رئیس جمهور ایران هستم ، کابینه ام هم همانند من نوکر ملت هستند، وقتی از شدت هیجان رنگش پریده و صورتش عرق کرده بود آب برایش آوردند که به علت روزه داری نخورد.

پیرمرد داوطلب گفت: وزرای من مشخص شده اند و منتظر رای اعتماد مجلس هستند.

خانمی با تحصیلات لیسانس مامایی و 37 ساله برای ثبت نام آمده بود و معتقد بود رد صلاحیت می شود تاکید داشت با آمدنم خواستم به خانم ها بگویم به عرصه بیایند و نترسند.وی گفت: به اولین چیزی که اعتراض دارم واژه رجل سیاسی در قانون است.

وی ادامه داد : چون می دانم رد صلاحیت می شوم برنامه هم ندارم در کابینه ام در صورت پیروزی از احمدی نژاد به عنوان وزیر کشور و خاتمی به عنوان وزیر ارشاد استفاده می کنم و به نظرم جمع اضداد خوب است.

این خانم گفت : اگر رئیس جمهور شوم شاید از همسرم استفاده کنم و یک وزارتخانه جدید به نام وزارت خانواده تاسیس کنم.