بروزرسانی : يکشنبه 23 بهمن 1390    نويسنده : پگاه   

40 میلیارد ریال تخفیف عوارض صدور پروانه در بافت های فرسوده شمال تهران

شهرداری منطقه یک به منظور تشویق مالکین به نوسازی، بالغ بر 40 میلیارد ریال تخفیف در عوارض صدور پروانه املاک واقع در محدوده بافت های فرسوده مصوب، ازنیمه دوم سال 88 تا کنون اعمال نموده است .

مهندس مریم قاضی طباطبایی مدیر عامل شرکت نوسازان منطقه یک، تهران با اعلام خبر فوق اظهار داشت: اعمال 80 درصد تخفیف در عوارض صدور پروانه شامل زیربنا ، مازاد تراکم، پیش آمدگی و ایمنی از جمله تسهیلات ویژه نوسازی در بافت های فرسوده است .

مهندس طباطبایی ارائه تسهیلات بانکی بدون سپرده گذاری تا سقف 200 میلیون ریال به ازای هر واحد مسکونی طبق پروانه  و نیز اعطای ودیعه مسکن به  پلاکهای تجمیعی تا سقف 120میلیون ریال به ازای هر پلاک  را از دیگر تسهیلات ویژه نوسازی دانست و افزود: تا کنون جهت کلیه واحدهای ساختمانی دارای پروانه ساختمانی در سطح بافت های فرسوده معرفی نامه جهت اخذ وام از بانک ها صادر شده و تسهیلات مربوطه متناسب با پیشرفت پروژه ها در حال پرداخت است .

به گفته وی مالکین املاک نوسازی شده در بافت های فرسوده به مدت سه سال از تاریخ اتمام بنا از پرداخت عوارض نوسازی معاف هستند.

 مدیر عامل شرکت نوسازان منطقه یک حفظ امتیاز انشعابات موجود آب ، برق و گاز ، واگذاری رایگان عرصه گذرهایی که در حین تجمیع ، کارکرد خود را به طور کامل از دست می دهند به مالکین املاک تجمیعی ، صدور پروانه ساختمانی بر اساس تجمیع فیزیکی پلاک ها و موکول نمودن تجمیع ثبتی به زمان درخواست پایان کار را از دیگر تسهیلات تشویقی دانست .

وی افزود: در صورت تمایل مالکین به صدور پروانه مطابق طرح های پیشنهادی ، تسهیلات ویژه ای علاوه بر موارد فوق اعم از معرفی سرمایه گذار جهت مشارکت در ساخت ، پیگیری مراحل صدور پروانه و ... نیز از سوی شرکت نوسازان منطقه یک قابل ارائه است.