بروزرسانی : دوشنبه 20 تير 1390    نويسنده : پگاه   

تهران 10هزار آتش‌نشان ‌داوطلب دارد /شهروندان برای ثبت‌نام این دوره‌ها می‌توانند به نزدیک‌ترین ایستگاه‌آتش‌نشانی منطقه خود مراجعه کنند

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از رسیدن شمار آتش‌نشان‌داوطلب به مرز 10هزار نفر خبرداد و گفت: شهروندان برای ثبت‌نام این دوره‌ها می‌تواند به نزدیک‌ترین ایستگاه‌آتش‌نشانی منطقه خود و یا به غرفه سازمان آتش‌نشانی در جشنواره خدمات شهری مراجعه کنند.

جمشید شفیعی مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران آموزش آتش‌نشانان داوطلب را از جمله برنامه‌های مهم سازمان آتش‌نشانی عنوان کرد و افزود: به منظور ‌ترویج فرهنگ ایمنی در جامعه تا کنون به 10 هزار نفر آموزش عمومی ایمنی داده شده و امسال هم ثبت‌نام و آموزش‌های آتش‌نشانان داوطلب از جمله برنامه‌هایی است که ادامه می‌یابد.

او تصریح کرد: این آموزش ها هم اکنون در مناطق 5 گانه سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری تهران در حال انجام است و شهروندان برای ثبت‌نام این دوره‌ها می‌تواند به نزدیک‌ترین ایستگاه‌آتش‌نشانی منطقه خود مراجعه‌کند.

 

شفیعی تصریح‌کرد: علاوه براین هم‌اکنون در غرفه سازمان آتش‌نشانی در جشنواره خدمات شهری که در محل دائمی‌ نمایشگاه‌های شهرداری تهران برگزار می‌شود، از شهروندان برای شرکت در دوره آموزشی آتش نشان‌داوطلب ثبت‌نام می‌شود که درحال حاضر از این طرح استقبال شده است.

 

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: در حال حاضر نزدیک به 10 هزار آتش‌نشان داوطلب دوره دیده داریم که در میان آنها شمار بانوان بسیار چشمگیر است.

 

شفیعی با اشاره به اهمیت امر پیشگیری در ارتقای سطح فرهنگ ایمنی اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی هم اکنون در این زمینه پیشرفت خوبی دارد و مهم این است که ما بتوانیم تعامل و همکاری خود را با مردم عمیق‌تر و بیشتر کنیم.

 

او افزود: هدف سازمان این است که همه مردم را در زمینه ایمنی آموزش دهد تا از این طریق تهرانی امن و آرام داشته باشیم ، برهمین اساس طرح آتش‌نشان داوطلب مردمی را آغاز کردیم که تا کنون نتایج خوبی در برداشته است.